Stavby, ktoré sa stali architektúrou

Autor v tejto knihe opisuje a vysvetľuje, prečo boli zoskupenia pôvodných vidieckych stavieb v našich Karpatoch také krásne. Dokumentuje to fotografiami, ktoré vyhotovil pred polstoročím. Komentuje ich postrehmi estetiky prírody, estetiky umení a teórií architektúry a výtvarného umenia. Zdôrazňuje, že sú výsledkom potrieb, materiálových a technologických možností i mnohých ďalších objektívnych daností. Ich stavitelia a užívatelia ich netvorili zámerne. Ale krásu týchto kompozícií pochopili a zvečnili aj naši najvýznamnejší moderní maliari. V argumentácii sa autor publikácie opiera aj o teoretické práce významných svetových architektov a maliarov priekopníkov moderného umenia. Grafiku knihy obohacujú niektoré inšpirujúce citáty týchto osobností. Kniha je príspevkom do diskusie v období súčasného chaosu pôsobenia človeka v prostredí našej kultúrnej krajiny.

odporúčaná cena 23 €

Publikáciu kúpite v kníhkupectvách, alebo si ju možete objednať u nás – vyplňte formulár na konci stránky, ozveme sa vám. Kníhkupectvám, knižniciam, školám a pri individuálnom predaji poskytujeme zľavy.

E-knihu si môžete stiahnúť na:  

Elektronická kniha vo formáte EPUB

Okamžité stiahnutie do počítača, tabletu alebo telefónu na Apple Books.
Možnosť tlače e-knihy na bežnej tlačiarni .

Získať na Apple Books len za 9,90 €

Zopár strán k nahliadnutiu

Nájdete v týchto kníhkupectvách

Postupne sa zoznam kníhkupectiev rozširuje a dopĺňa. Môžete sa obrátiť priamo aj na nás a my vám publikáciu zašleme, prípadne dovezieme. Vyplňte formulár na konci stránky, ozveme sa vám.

Máte záujem o publikácie, napíšte nám

Vyplňte prosím formulár a v správe napíšte o koľko kusov publikácie máte záujem. Miesto, čas a spôsob doručenia si s vami dohodneme telefonicky, prípadne mailom.

12 + 13 =

Poštová adresa

SIMPLICISSIMUS vydavateľstvo
Záhradnícka 4139/1
811 07 Bratislava

Elektronická pošta

info@simplicissimus.sk

Telefón

+421 905 215 444